Ota yhteyttä
Datainput
Resultat
um
gmm
gram
gram
When center of gravity are in middle of two planes

Henkilökuntamme

MLT:n suurin ja tärkein voimavara ovat työntekijämme. Ilman intohimoa, työhön paneutumista, aitoa asiakaspalvelu-asennetta ja hyvää spirittiä emme olisi missä olemme nyt. MLT Finland on perustettu 2012 ja sen jälkeen kasvanut yhden hengen yrityksestä osaajien huipputiimiksi.

Suomen lisäksi meitä on MLT:llä yli 50 työkaveria niin Ruotsissa kuin Norjassa valmiina tukemaan ja auttamaan tilanteessa kuin tilanteessa.

MLT:llä asiakas on ykkönen – ota yhteyttä ja me autamme!

#

Eetu Siitonen

Toimitusjohtaja

3D skannaus- ja mittauslaitteiden myynti ja palvelut

+358 44 337 5885 eetu.siitonen@mltfinland.fi
#

Teemu Ritvanen

Myyntipäälikkö

Linjauslaitteiden ja mittauspalveluiden myynti

+358 50 564 8640 teemu.ritvanen@mltfinland.fi
#

Markus Kähkönen

Myynti- ja mittausinsinööri

3D skannaus- ja mittauslaitteiden myynti ja palvelut, Prosessimetrologia

+358 40 525 3782 markus.kahkonen@mltfinland.fi
#

Harri Aaltonen

Myynti- ja mittausinsinööri

Kunnonvalvontapalvelujen ja värähtelymittaus- ja tasapainotuslaitteiden myynti

+358 50 585 9960 harri.aaltonen@mltfinland.fi
#

Arto Kortelainen

Mittausinsinööri

3D skannaus-, koordinaattimittaus- ja laserkeilauspalvelut

+358 40 727 5572 arto.kortelainen@mltfinland.fi
#

Tero Laaksonen

Mittausinsinööri

Kunnonvalvonta- ja värähtelymittauspalvelut

+358 40 630 7030 tero.laaksonen@mltfinland.fi
#

Riku Honkanen

Myynti- ja mittausinsinööri

3D-mittauspalvelut ja NDT-ratkaisujen myynti

+358 44 998 2301 riku.honkanen@mltfinland.fi
#

Jarna Väisänen

Assistentti

Hallinto, talous ja markkinointi

+358 40 759 1966 jarna.vaisanen@mltfinland.fi

19

Jan

Henkilöstömuutoksia ja uusia työkavereita

MLT johto vaihtuu Suomessa, kun Eetu Siitonen ottaa vastaan toimitusjohtajan tehtävät 1.2.2023. MLT henkilöstö kasvaa...

Lue lisää

18

Dec

MLT mukana Kunnossapito 23 -kongressissa

MLT on mukana kumppanina Kunnossapito 23 kongresissa. Järjestämme ennen kongressia avoimet ovet MLT:n tiloissa Jyväskylässä....

Lue lisää

18

Oct

IRIS M -käyttäjäpäiville hyvä vastaanotto

Ensimmäistä kertaa Suomessa järjestetyt IRIS M -käyttäjäpäivät pidettiin Jyväskylässä 6-7.10.2022. Käytännön vinkkien ja oikean elämän...

Lue lisää
logo logo